فناورینرم افزار

چگونه حساب های جیمیل خود را ادغام کنم

شما دو حساب Gmail جداگانه دارید که هرکدام آدرس ایمیل ، مخاطبین و تقویم خود را دارند. پس از تلاش برای هوس کردن هر دو ، اکنون می خواهید آنها را در یک حساب کاربری و مدیریت پذیرتر ادغام کنید. گزینه های شما چیست؟

Google هیچ راهی برای ادغام دو یا چند حساب ارائه نمی دهد ، اما راه حل هایی وجود دارد. می توانید ایمیل ها را فوروارد کنید، ایمیل ها و مخاطبین ذخیره شده را وارد کنید و قرار ملاقات های تقویم خود را بین دو حساب منتقل کنید. در اینجا نحوه تنظیم این موارد آورده شده است.

چگونه حساب های جیمیل خود را ادغام کنم

ارسال ایمیل ها

ابتدا باید تصمیم بگیرید که کدام حساب Google و آدرس Gmail را می خواهید به عنوان اصلی حفظ کنید و از کدام یک دیگر نمی خواهید فعالانه استفاده کنید. حساب های Gmail قابل حذف هستند ، اما شما احتمالاً می خواهید ایمیل هایی که به آن آدرس ارسال می شوند همچنان به دست شما برسند و حتی ممکن است پیام های گاه و بیگاه نیز از آن ارسال شود.

اولین قدم شما فعال کردن بازارسال ایمیل است. برای سادگی ، من به حسابی که می خواهید به عنوان حساب جدید خود فعالانه استفاده کنید و حسابی که دیگر قصد ندارید به عنوان حساب قدیمی خود به طور فعال استفاده کنید ، مراجعه خواهم کرد. وارد حساب قدیمی Gmail خود شوید.

روی نماد تنظیمات در بالا سمت راست کلیک کنید و مشاهده همه تنظیمات را انتخاب کنید. در صفحه تنظیمات ، برگه Forwarding و POP / IMAP را انتخاب کنید. روی دکمه Add a forwarding address address کلیک کنید و آدرس مربوط به حساب Gmail جدید خود را در کادر تایپ کنید. سپس Next را کلیک کنید.

سپس پنجره ای باز می شود که از شما می خواهد تغییر را تأیید کنید. روی دکمه ادامه کلیک کنید و یک پیام به شما می گوید که یک کد تأیید برای تأیید مجوز به حساب دیگر ارسال شده است. وارد حساب Gmail جدید خود شوید و ایمیل تأیید را باز کنید. روی پیوند تأیید کلیک کنید و روی دکمه تأیید در صفحه وب ظاهر شده کلیک کنید.

برای فعال کردن حمل و نقل ایمیل به طور کامل ، باید تصمیم بگیرید که Google با ایمیل های ارسالی در حساب قدیمی شما چه کاری انجام دهد. در بخش Forwarding و POP / IMAP در صفحه تنظیمات حساب قدیمی خود ، روی دکمه Forward a رونوشت نامه نامه ورودی کلیک کنید. منوی کشویی کنار آن را باز کنید و یکی از چهار گزینه را انتخاب کنید: 1) نسخه را در صندوق ورودی نگه دارید. 2) کپی را به عنوان خوانده شده علامت گذاری کنید. 3) نسخه را بایگانی کنید ، یا 4) نسخه را حذف کنید.

گزینه 1 یا 2 را برای شروع انتخاب کنید. پس از دانستن اینکه حمل و نقل به درستی کار می کند ، همیشه می توانید به این منو بازگردید و گزینه 3 یا 4 را انتخاب کنید. پس از اتمام ، روی دکمه ذخیره تغییرات در پایین کلیک کنید. اکنون تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که آزمایش کنید ایمیل حمل و نقل کارایی دارد.

ارسال ایمیل های قدیمی

حتی پس از راه اندازی بازارسال، هنوز می توانید از حساب قدیمی خود ایمیل ارسال کنید. در حساب Gmail جدید خود، به تنظیمات> حساب ها و وارد کردن بروید. در بخش Send mail as ، روی پیوند افزودن آدرس ایمیل دیگر کلیک کنید.

در پنجره بازشو ، آدرس ایمیل قدیمی خود را در قسمت آدرس ایمیل تایپ کنید. گزینه Treat as a alias تیک خورده را بگذارید. روی دکمه مرحله بعدی کلیک کنید. روی دکمه ارسال تأیید کلیک کنید.

وارد حساب قدیمی Gmail خود شوید. شماره را در ایمیل تأیید کپی کنید ، آن را در قسمت مناسب در پنجره بازشو جایگذاری کنید و سپس تأیید را کلیک کنید.

دفعه بعدی که باید ایمیل ارسال کنید، روی قسمت From کلیک کنید و می توانید حساب قدیمی یا حساب جدید خود را به عنوان آدرس فرستنده انتخاب کنید.

چگونه حساب های جیمیل خود را ادغام کنم

ایمیل و مخاطبین را وارد کنید

در مرحله بعدی ، ممکن است بخواهید تمام ایمیل ها و مخاطبین ذخیره شده را از حساب Gmail قدیمی خود به حساب جدید وارد کنید. با رفتن به تنظیمات> حساب ها و وارد کردن در حساب جدید خود می توانید از هر دو مورد یکبار مراقبت کنید. روی پیوند وارد کردن نامه و مخاطب کلیک کنید.

در پنجره بازشو ، آدرس مربوط به حساب Gmail قدیمی خود را تایپ کنید و روی ادامه کلیک کنید. در پنجره بعدی ، دوباره روی ادامه کلیک کنید. در پنجره بعدی ، آدرس ایمیل قدیمی خود را تأیید کرده و روی Next کلیک کنید. وارد حساب قدیمی Gmail خود شوید. بر روی دکمه مجاز کلیک کنید تا Gmail ShuttleCloud Migration به ایمیل ها و مخاطبین حساب قدیمی شما دسترسی پیدا کند. پنجره فعلی را ببندید.

سپس پنجره دیگر باید گزینه های واردات شما را ارائه دهد. به طور پیش فرض ، این فرآیند برای 30 روز آینده مخاطبین ، نامه ها و نامه های جدید شما را وارد می کند. می توانید هر یک از این گزینه ها را بردارید. به عنوان مثال ، اگر قبلاً ارسال ایمیل را فعال کرده اید ، گزینه وارد کردن نامه جدید برای 30 روز آینده را بردارید. وقتی آماده شدید ، روی دکمه شروع وارد کردن کلیک کنید.

پنجره به شما می گوید که پیام ها و مخاطبین شما در حال وارد شدن هستند اما احتیاط می کند که ممکن است چندین ساعت یا حتی حداکثر دو روز طول بکشد تا شروع به دیدن همه پیام های وارد شده کنید. تأیید را کلیک کنید.

حساب جدید شما برچسبی برای ایمیل های وارداتی شما با نام آدرس ایمیل قدیمی شما ایجاد می کند تا بتوانید به راحتی آنها را پیدا کنید. پس از اتمام واردات ، ایمیل ها را مرور کنید تا دیگر نیازی به حذف آن ندارید. برای ادغام بهتر آنها در حساب جدید خود ، می توانید برچسب را برای هر ایمیل وارد شده تغییر دهید یا تغییر دهید.

 

بعد، روی نماد Google Apps در بالا سمت راست کلیک کنید و مخاطبین را انتخاب کنید تا مطمئن شوید همه مخاطبین شما از حساب قدیمی شما وارد شده اند.

وارد کردن تقویم

چگونه حساب های جیمیل خود را ادغام کنم

سرانجام ، احتمالاً می خواهید قرارهای تقویم و رویدادها را از حساب قدیمی خود به حساب جدید اضافه کنید. برای انجام این کار ، وارد حساب قدیمی خود شوید. روی نماد Google Apps کلیک کنید و Calendar را انتخاب کنید. در صفحه تقویم ، روی نماد تنظیمات کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

در پنجره سمت چپ ، روی تنظیمات واردات و صادرات کلیک کنید ، سپس روی دکمه صادرات کلیک کنید. صادرات به عنوان یک پرونده ICS iCalendar موجود در یک فایل zip ایجاد شده و در رایانه شما بارگیری می شود. فایل zip را استخراج کنید تا به پرونده ICS برسید.

به حساب Google جدید خود برگردید و تنظیمات تقویم را باز کنید. وارد کردن و صادرات را کلیک کنید ، سپس روی دکمه انتخاب پرونده از رایانه کلیک کنید. پرونده ICS صادر شده را انتخاب کرده و بر روی دکمه Import کلیک کنید.

در هنگام وارد کردن تقویم ، دکمه وارد کردن به رنگ خاکستری در می آید. صبر کنید تا دوباره دکمه در دسترس قرار گیرد، سپس تقویم را در حساب جدید خود بررسی کنید تا تأیید کنید همه قرارها و رویدادها وارد شده اند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
دکمه بازگشت به بالا
 
  • ورود
  • ثبت نام

کد تایید به موبایل شما ارسال شد را وارد کنید

جهت بازنشانی رمز نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید