فناوری

بررسی کراس اوور XC40 Recharge ولوو

شاید یکی از اتومبیل های برقی مورد علاقه ما Polestar 2 باشد. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا روی زمین این را به عنوان مقدمه ای برای این بررسی شارژ ولوو XC40 ذکر می کنیم. خوب ، واقعاً ساده است: آنها مانند پسر عموهای گمشده ای هستند.

به هر حال ، داستان کوتاه ، می توانید شباهت ها را ببینید. شارژ XC40 مجموعه ویژگی های مورد علاقه ما را از Polestar بازگو می کند، رانندگی آسان با یک پدال ، سیستم یکپارچه سرگرمی و سرگرمی گوگل و دامنه مناسب در دنیای واقعی برای هر بار شارژ – البته با ظرفیت بالاتر ، بالاتر بالا ، قالب SUV.

که XC40 Recharge را در جای بسیار خوبی قرار می دهد – به خصوص که این اولین وسیله نقلیه تمام الکتریکی ولوو است. ویک هفته که با ماشین زندگی کرده ایم ، احساسات تغییر نکرده است. اگر چیزی ما فقط برای پرستش این قطعه از ظرافت برقی رشد کرده ایم.

طراحی

اول اینکه، همه چیز در مورد زیبایی شناسی است. شارژر XC40 که در اینجا با رنگ ممتاز فلزی “کریستال سفید” مجهز شده است، دارای چهره ای ظریف است که توسط آن چراغ های LED پویا تنظیم شده و از زیبایی و ظرافت کلی برخوردار است. این سبک جعبه ای ولوو قدیمی نیست، این بسیار مدرن تر است.

اگر تعجب می کنید که چرا شارژ XC40 ما ابروهای برآمده دارد ، به این دلیل است که ما ماشین را شارژ کردیم، کابل ها در قسمت جلوی زیر کلاهک قرار دارند و ظاهراً درب سمت راست را به درستی بسته نکردیم. این خطر قرار گرفتن کابل ها در محلی است که جدا کردن آنها سخت است، ما ترجیح می دهیم آنها برای دسترسی آسان تر در یک کیف حمل در صندوق باشند.

هنوز هیچ ابرو در مورد نحوه نگاه XC40 Recharge از جلو و پهلوها از ما بلند نیست. اما عقب ، به دلیل وجود ستون های نور عقب کشیده ، عمود بیشتری نسبت به آن دارد. این محله های مورد علاقه ما از ماشین نیستند ، اما هنوز هم یک تصویر کامل را تشکیل می دهند و هیچ یک از آن چهره “بدبخت” را که در لندرور دیسکاوری پیدا خواهید کرد ، ندارد.

نه اینکه شارژ XC40 از نظر جسمی به اندازه لندرور باشد. این یک SUV با مقیاس کوچکتر در مقایسه با فضای کافی برای خانواده چهار نفره به اضافه خرید / سگ / دوچرخه / هرچه در عقب است، باتری ماشین در واقع از فضای اضافی صندوق عقب در مقایسه با انواع استاندارد سوخت استفاده نمی کند، می بینید که خبر خوبی است.

کابین داخلی

قدم به داخل بگذارید و اینجا جایی است که XC40 Recharge فضای محکم کابینی را ارائه می دهد. صندلی ها ، طراحی معمولی ولوو ، دارای جلوی کمی بیرون زده برای پاها هستند – نه به خوشبختانه به مانند بعضی اوقات ناراحت کننده Polestar 2 – و تعداد زیادی کنترل تنظیمات الکتریکی برای نشستن کاملاً مناسب. صندلی های گرم شونده در جلو و حتی یک فرمان گرم شونده وجود دارد – که هر دو در آزمایش در انتهای سردترین فصل بهار انگلیس بسیار مورد نیاز بوده اند.

برای هر اتومبیل غیرمعمول ، شارژ XC40 با طراوت از رویکرد خود لذت می برد. کلید دارای مجاورت ورودی است ، به این معنی که کشیدن دسته در باعث باز شدن ماشین می شود حتی اگر کلید آن در جیب شما باشد. حتی پس از آن نیازی نیست که دکمه استارت را فشار دهید تا ماشین روشن شود. این فقط آماده و منتظر است تا شما آن را با یک تکان کنترل از راه دور درایو / معکوس قرار دهید و به راه خود بروید. چیزی نسبتاً آینده نگرانه در این کار وجود دارد که از آن لذت می بریم. خاموش کردن ماشین را نیز فراموش نخواهید کرد، مانند زمانی که آن را قفل می کنید و کار را انجام می دهد.

برخلاف برخی از وسایل نقلیه الکتریکی قبلی ، هیچ ستون مرکزی عظیمی وجود ندارد که در برابر پاهای شما قرار بگیرد ، بنابراین کابین احساس باز و هوا می کند. سانروف پانورامای اختیاری باعث می شود در هنگام خارج شدن خورشید ، همه چیز بیشتر گسترش یابد. فضای مناسب برای سرنشینان عقب نیز مناسب است ، اگرچه این XC40 است – همچنین XC60 و XC90 بزرگتر می شوند، دومی با هفت صندلی به طور استاندارد – در مقایسه با برخی از آنها یک SUV غول پیکر نیست.

از نظر ذخیره سازی ، دو پایه نگهدارنده جام در ستون مرکزی وجود دارد ، سطل های معمولی در کنار آن ، و یک سطل کوچک قابل جابجایی در زیر بازوی راننده قرار دارد ، که در یک فضای باز بزرگتر قرار گرفته است؛ مناسب برای بیرون آوردن کیت های مختلف.

این یک فضای داخلی عمدتا عملی است، بدون سر و صدا زیاد. درب هایی با درخشش کمی براق وجود دارد که هنگام غروب آفتاب نور ناچیزی را به خود جلب می کند، رویکردی با سلیقه که به راحتی چشم می خورد – مانند گزینه های روشنایی رنگی آئودی e-tron حواس شما را پرت نمی کند و ما می توانیم به طور کلی پوشش و پایان با کیفیت ثابت.

فناوری

در بخش فناوری، نیز مانند Polestar ، ولوو کاملاً از نظر رویکرد گوگل عمل کرده است. یکی از انگشت شمار اتومبیل های دارای سیستم سرگرمی و سرگرمی گوگل در داخل است. منظور ما این است که به درستی ساخته شده است ، هیچ Android Auto وجود ندارد که بتواند تلفن شما را به تلفن متصل کند. که با توجه به اینکه گاهی اوقات این ارتباط چقدر مزاحم است ، ما واقعاً طراوت بخش هستیم.

اصلی بودن سیستم این واقعیت است که Google Maps در دسترس است. هیچ سیستم ناوبری زیر مقطعی وجود ندارد که به آن وابسته باشد ، فقط آنچه که قبلاً با آن آشنایی دارید. جستجوی آسان مکان ها و مشخصات – نه تنها کدپستی معکوس ، همانطور که از برخی مارک ها متوجه می شوید؛ اطمینان می دهد که در مدت زمان دو برابر سریع به مکانی که می خواهید بروید می روید. با اتصال داخلی تلفن همراه ، ترافیک و انحراف در زمان واقعی نیز وجود دارد.

سیستم Google همچنین به شما امکان می دهد با استفاده از حساب شخصی خود وارد سیستم شوید – اگرچه از نظر ما ، این موضوع هنوز کاملاً محقق نشده است. برای مبتدیان باید یک حساب “در Gmail” باشد ، نه یک نسخه ماسکدار، و پس از ورود به سیستم تعداد انگشت شماری از موارد اضافی برای دسترسی آسان – فروشگاه Play برای برنامه های مختلف مثال برجسته بودن؛ اما مواردی مانند ایمیل Gmail همگام سازی نمی شوند. ما نمی گوییم شما می خواهید ایمیل های خود را همیشه در اتومبیل بخوانید ، اما داشتن این گزینه در آینده مفید خواهد بود.

گوگل بودن گوگل ، اگرچه ، گمان می کنیم این سیستم درون اتومبیل ظرفیت زیادی برای رشد و توسعه دارد. نه تنها از نظر ویژگی ها ، بلکه از نظر چیدمان نیز در حال حاضر رسیدن به قسمت انتهایی صفحه کمی ریز است ، بنابراین می توان از راننده سازگارتر بود.

این یک تجربه عمدتا مبتنی بر لمس است، همانطور که هنجار فعلی برای بسیاری از سیستم های داخل اتومبیل نیز همین است. در اینجا به طور کلی خوب است ، اما ما فکر می کنیم که ولوو باید کنترل های فیزیکی آب و هوا را اجرا کند، در زیر صفحه فقط دکمه های فیزیکی برای خلاص شدن از شر وجود دارد، بازی / مکث و رد کردن مسیر جلو / عقب، زیرا پوشش خودروساز برای تنظیم در این محیط صفحه لمسی ضربه زدن کمی بیشتر از حد لازم است. ‘دمنده’ های aircon همچنین هنگام آب بندی و هوا در تلاش برای بیرون آمدن کمی صدا می زند.

همچنین بعضی اوقات در بین سیستم های گوگل و ولوو برخی از موارد فیش اشتباه وجود دارد ، مانند خراب شدن سیستم دوربین عقب و عدم ارائه هرگونه تصویر. این شرم آور است ، زیرا این نمای 360 درجه اطراف ماشین باعث می شود پارکینگ نسیم داشته باشد – کمتر وقتی کاملاً سیاه شده باشد. اما پس از بازنشانی سیستم همیشه به حالت خوب برمی گردد.

کنترل های فیزیکی دیگری نیز روی فرمان و ستون های اطراف وجود دارد که باعث کنترل دستی کروز کنترل تطبیقی ​​و کمک راننده Pilot Assist ولوو می شود. با تغییر قوانین و پیشرفت این سیستم ها ، این سنگ قدم به سمت رانندگی کاملاً مستقل در بزرگراه است.

به طور کلی XC40 Recharge دارای یک فناوری تازه و جذاب است. از ایمنی گرفته تا سرگرمی، تا ادغام گوگل و برنامه ها، فضای رشد را دارد. فقط در بعضی از مناطق به کمی ثبات بیشتری احتیاج دارد و برخی دکمه های فیزیکی بیشتر برای یک یا دو کنترل اصلی نیز خوب است.

محدوده حرکتی و رانندگی

که ما را به رانندگی شارژ XC40 می رساند. ما قبلاً XC40 استاندارد داشتیم و متوجه شدیم که فضای داخلی پلاستیکی آن بیشتر کلیک شده و درایو کلی نیز بیشتر مورد نظر است. شارژر ، یک وسیله نقلیه کاملاً الکتریکی است ، کاملاً آن را روی سر خود می چرخاند: فوق العاده روان ، فوق العاده سریع و برای یک SUV که یک تکه از وزن را در زیر پوسته خود بسته بندی می کند ، عملکرد خارق العاده ای دارد.

این امر به سیستم چهار چرخ متحرک (AWD) و موتورهای با گشتاور بالا بستگی دارد – قادر به انتقال این SUV از سرعت ثابت به 62 مایل در ساعت در 4.7 ثانیه است. ممکن است “تسلا سریع” نباشد اما واقعاً به اندازه کافی سریع است که شکم مسافران شما را با این نوع شتاب گنگ می کند. نرم بودن آن نیز بسیار چشمگیر است.

اگر قبلاً هرگز اتومبیل الکتریکی رانندگی نکرده اید ، XC40 Recharge یک کلاس برتر در چگونگی انجام این کار است. دوباره ، دقیقاً مانند Polestar ، به طور پیش فرض سیستم رانندگی با یک پدال وجود دارد. این به معنای موثر این است که ماشین همیشه به دنبال ترمز است – استفاده از قدرت و در نتیجه بازگرداندن انرژی به باتری در هر فرصت موجود. مطمئناً سایر خودروهای الکتریکی نیز تا حدی این کار را انجام می دهند ، اما نه به این نوع شدید – شارژ XC40 کاملا متوقف خواهد شد ، به این معنی که به ندرت به هیچ وجه نیاز به استفاده از پدال ترمز خواهید داشت.

این نوع بهبودی تهاجمی ممکن است تقریباً تهدیدآمیز به نظر برسد ، اما پدال بزرگ نسیمی است که باید ماهرانه از آن استفاده کنید و بسته به شرایط شما میزان مناسب ترمزگیری اتوماتیک را تضمین می کند. بعلاوه ، اطمینان از محدوده مناسب شارژ کمک می کند.

آمار ولوو می گوید XC40 Recharge – که دارای باتری 78 کیلووات ساعت است – 257 مایل (415 کیلومتر) را برای هر بار شارژ تحویل می دهد. مثل همیشه ، این کمی فراتر از توان واقعی است، اما نه خیلی. ما در حال مدیریت رانندگی با شرایط مختلط بودیم، جاده های عقب ، جاده های B ، جاده های A ، انواع جاده ها، حدود 13 درصد تخلیه در هر 30 مایل (48 کیلومتر) ارائه می دهیم. این کار را بکنید و واقعاً بیش از 225 مایل (338 کیلومتر) برد برای هر بار شارژ دریافت خواهید کرد.

توجه داشته باشید که در اواخر انگلیس هوا گرم نیست ، بنابراین ممکن است این رقم در ماه های تابستان نیز افزایش یابد. این احتمال وجود دارد که فقط در موارد سریعتر بزرگراه کاهش یابد ، اما با این وجود رقم خوبی است. سطح Polestar 2 کاملاً مناسب نیست ، اما ولوو وزن بیشتری برای حمل دارد. ما فکر می کنیم فرصتی برای فشار دادن ظرفیت باتری بالاتر در هواپیما وجود دارد ، اما وزن و هزینه اضافی ممکن است کاملاً متعادل نباشد، از نظر فیزیکی و مالی.

نتیجه گیری 

شارژ ولوو XC40 یک قطعه مجلل از زیبایی الکتریکی SUV است. بدون شک در بین بهترین SUV های تمام برقی موجود در جاده بالا است و به راحتی به جیب Jaguar i-Pace می پردازد.

به خصوص با توجه به جذابیت بسیاری از جنبه های شارژ XC40. مطمئناً در این فضای SUV در مقیاس کوچک مقرون به صرفه نیست. اما آنچه دریافت می کنید ارزش اضافی را دارد. جادار است راحت است سریع است دامنه آن قابل تحسین است. در آینده با سیستم سرگرمی و سرگرمی گوگل یک پا دارد.

با هر اندازه گیری ، XC40 Recharge یک وسیله نقلیه الکتریکی بسیار موفق است و یک دلیل کاملاً واقعی برای فراموش کردن بنزین یا هیبرید به عنوان رقیب بعدی اتومبیل شماست.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
دکمه بازگشت به بالا
 
  • ورود
  • ثبت نام

کد تایید به موبایل شما ارسال شد را وارد کنید

جهت بازنشانی رمز نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید