فناوریلپ تاپ

بررسی لپ تاپ Galaxy Book Pro 360 سامسونگ

شرکت سامسونگ یکی از برندهای موفق تولیدکننده لوازم دیجیتال بوده که توانسته به موفقیت های بزرگ دست یابد. یکی از محصولات این کمپانی لپ تاپ Galaxy Book Pro 360 است که اخیرا معرفی و عرضه شد.

معرفی لپ تاپ Galaxy Book Pro 360 سامسونگ

بررسی لپ تاپ Galaxy Book Pro 360 سامسونگ

سامسونگ Galaxy Book Pro 360 یک لپ تاپ فوق العاده قابل حمل 15.6 اینچی است. خارج از بازی ، چند سالی است که شاهد تعداد زیادی دستگاه در این اندازه نیستیم ، اما مدل هایی مانند این یکی و سری LG Gram قصد دارند آنها را دوباره در کانون توجه قرار دهند.

برای بسیاری ، آنها بسیار منطقی به نظر می رسند ، مخصوصاً اکنون که بیشتر ما وقت خود را صرف کار در خانه می کنیم. آنها عمر باتری عالی ، صفحه نمایش مناسب و قدرت کافی برای انجام 99٪ کارهایی را که اکثر مردم به آن نیاز دارند ، ارائه می دهند. و این دستگاه خاص نیز هیبریدی با لولا است.

با این حال ، من فکر نمی کنم سامسونگ Galaxy Book Pro 360 کاملاً مطمئن LG Gram 15 یا Gram 16 باشد. ویژگی های خارق العاده صفحه OLED تحت سایه وضوح پایین آن است. طرفداران کاملا پر سر و صدا هستند. و چند مورد از کیفیت ساخت وجود دارد که سامسونگ می تواند در نسخه بعدی آنها را حل کند.

طراحی لپ تاپ Galaxy Book Pro 360 سامسونگ
 • وزن 1.39 کیلوگرمی
 • صفحه نمایش 360 درجه هیبریدی
 • ضخامت بسیار کم

Samsung Galaxy Book Pro متعلق به یکی از زیر مجموعه های جالب دنیای لپ تاپ “باریک و سبک” است. این بزرگ ، نازک و سبک است – رایانه ای برای کسانی که لپ تاپ های 13 یا 14 اینچی را بسیار کوچک می یابند.

با این حال ، سامسونگ تصمیم گرفته است با استفاده از این دستگاه احساس کمبود وزن را به خطر بیندازد. صفحه اصلی Galaxy Book Pro به جای آلیاژ منیزیم ، هنوز آلومینیوم است. دومی سبک تر بود اما سختی آلومینیوم را از دست می داد. وزن دستگاه 1.39 کیلوگرم است ، به این معنی که هنوز هم به راحتی قادر به حمل و نقل است. من آن را چهار ساعت پیاده روی کردم و سنگین تر از بطری آبی نبود که در کوله پشتی من هم بود.

در اینجا یک جذابیت واضح وجود دارد: برای دانش آموزان یا افرادی که به طور مرتب مجبورند سامسونگ Galaxy Book Pro 360 را به جلسات خارج از دفتر ببرند و از آن برای نمایش سخنرانی ها و موارد مشابه استفاده کنند.

بررسی لپ تاپ Galaxy Book Pro 360 سامسونگ

سامسونگ در اینجا موارد زیادی را پیدا کرده است. ظاهر لپ تاپ به طور کلی کاملاً محفوظ است، اما رنگ آمیزی رنگ جلوی کسل کننده آن را می گیرد. محیط صفحه از سه طرف باریک است و لولای 360 درجه آن چنان ظریف است که تا زمانی که کسی صفحه را به اطراف برگرداند ، به راحتی می توانید باور کنید که این یک مدل غیر هیبریدی است. با این وجود چند موضوع وجود دارد. لولا کمی فلاپی است و فاقد کشش لازم برای جلوگیری از کمی تند شدن صفحه نمایش در هنگام استفاده نشدن سامسونگ Galaxy Book Pro در یک سطح سخت و صاف است.

در حالی که پانل ها احساس محکم و منطقی می کنند ، من متوجه شدم که اگر کمی به صفحه فلزی اطراف آن تکیه دهید ، می توانید از کلیک صفحه لمسی جلوگیری کنید. همچنین می توانید با فشردن قسمت سامسونگ Galaxy Book Pro 360 ، صدای کلیک را خاموش کنید. اینها عوارض جانبی یک لپ تاپ است که نازک ، سبک و بزرگ طراحی شده است. سازشهای جزئی شروع به خزیدن می کنند.

اگر می خواهید از دستگاه های USB-A استفاده کنید، باید یک دانگل نیز بسته بندی کنید. سامسونگ Galaxy Book Pro 360 دارای سه USB-C و یک اسلات microSD است. یکی از USB ها نیز یک سوکت Thunderbolt 4 است که به اندازه کافی پهنای باند را برای تغذیه داک با دو مانیتور 4K متصل می کند.

لپ تاپ های سامسونگ دارای صفحه کلیدهای نسبتاً کم عمق هستند. در واقع، بعضی از آنها آنقدر کم عمق هستند که کار کردن برای آنها دشوار است؛ اما صفحه کلید Samsung Galaxy Book Pro قابل قبول است.

عمق آن به اندازه واحد LG Gram 15 نیست، که من با اختلاف زیادی ترجیح می دهم. اما بازخورد محرک ثابت است. من از لپ‌تاپ برای نوشتن چند مقاله استفاده کردم، در کل چندین هزار کلمه ، و هیچ شکایتی برای شکستن معامله ندارم.

احتمالاً در لحن من پذیرش کینه توزانه را می شنوید – این سبک کیبورد لپ تاپ نیست که انتخاب می کنم، اما اگر Samsung Galaxy Book Pro را به عنوان یک لپ تاپ کاری به من می دادند ، مشکلی پیش نمی آمد.

کلیدها خیلی کلیک نمی کنند، فاصله آنها کاملاً مناسب است و یک عدد صفحه وجود دارد که برای لپ تاپ های 15.6 اینچی استاندارد است. سامسونگ همچنین دارای یک خواننده اثر انگشت ظریف در سمت راست بالای صفحه کلید و یک نور پس زمینه سه مرحله ای است. صفحه لمسی در اینجا قوی است. این بسیار بزرگ است ، که جای تعجب نیست با توجه به فضای موجود در پوشش ، و سطح آن شیشه صاف است.

من با استفاده از لپ تاپ Microsoft Surface Laptop 4 به Samsung Galaxy Book Pro آمدم که حس بسیار بهتری دارد. این مورد دارای نوعی کلیک عمومی با احساس بالاتر است ، اما من خوشحالم که با این پد زندگی می کنم.

نمایشگر لپ تاپ Galaxy Book Pro 360 سامسونگ
 • نمایشگر AMOLED
 • صفحه نمایش 1080 پیکسل
 • نمایشگر روشن

از صفحه سامسونگ Galaxy Book Pro کمی ناامید شدم. روی کاغذ ، صفحه AMOLED سامسونگ عالی به نظر می رسد ، دارای دو مشخصه اصلی که در تلفن های OLED سامسونگ مشاهده می کنید.

کنتراست فوق العاده است و پوشش رنگ فوق العاده است. با این حال ، فراتر از وضوح تصویر برای من سخت بود. سامسونگ Galaxy Book Pro از یک پنل 1080p بهره می برد. وضوح درک شده در واقع از لپ تاپ LCD 1080p به مراتب بدتر است، به دلیل آرایش زیر پیکسل کمتر منظم مورد استفاده در OLED های سامسونگ. به همین ترتیب ، متن کمی گازدار به نظر می رسد.

میزان وضوح را به من یادآوری می کند که در یک لپ تاپ ارزان قیمت با کیفیت Full HD یا Chromebook مشاهده خواهید کرد. اما نه با طراحی واضح مطابقت دارد و نه وقتی که بیش از 1000 پوند برای لپ تاپ هزینه می کنید ، با انتظارات مطابقت دارد.

بررسی لپ تاپ Galaxy Book Pro 360 سامسونگ

ثابت نمی شود که قابلیت مشاهده در فضای باز نیز بهتر از یک رقیب LCD باشد. حداکثر روشنایی در اینجا 298 نیت است ، اما در صورت وجود نور زیاد در محیط ، می توان آن را به حدود 348 بیت رساند. فقط با شماره گیری لغزنده روشنایی نمی توانید آن را مجبور کنید تا از روشن ترین تنظیمات خود استفاده کند ، به علاوه سطح صفحه بسیار بازتابنده است. روشنایی پنل Galaxy Book Pro به پنل های تلفن OLED سامسونگ نزدیک نمی شود که می تواند به بیش از 1000 نیت برسد.

مسئله جزئی دیگر این است که سامسونگ می گوید این لپ تاپ ها از صفحه نمایش “Super AMOLED” برخوردار هستند ، که به طور سنتی به این معنی است که آنها کاملا لمینیت هستند – یک سبک ساختاری که شکاف های هوا را بین لایه های صفحه نمایش از بین می برد.

با این حال ، لایه نمایشگر سامسونگ Galaxy Book Pro 360 به وضوح کمی فرورفتگی دارد و هنگامی که نور خورشید به صفحه نمایش برخورد می کند ، سطح آن از سیاه به کمی آبی تبدیل می شود و باعث کاهش کنتراست کامل OLED می شود. این نشان می دهد که در واقع فاصله های هوایی قابل توجهی بین لایه ها وجود دارد ، و همچنین دلیل عمده ای است که به اعتقاد من این صفحه نمایش به خوبی به نظر نمی رسد.

اگر بیش از شفافیت و وضوح صفحه به تولید مثل رنگ اهمیت می دهید ، 10 خوشحال خواهید شد که بدانید Samsung Galaxy Book Pro آن قسمت را میخکوب می کند OLED آن 100٪ Adobe RGB ، 99.8٪ DCI-P3 و 95.8٪ sRGB را پوشش می دهد و می تواند صداهای خارج از هر سه استاندارد رنگ را ارائه دهد ، با حجم رنگ 116.1٪ Adobe RGB.

این یکی از پر رنگ ترین صفحه نمایش هایی است که می توانید در هر لپ تاپی تهیه کنید. اینها بالاترین ارقامی است که من تاکنون ثبت کرده ام. اما من مطمئن نیستم که قدرت عملکرد آن برای وسوسه کردن سازندگان از MacBook Pro کافی است.

عملکرد لپ تاپ Galaxy Book Pro 360 سامسونگ
 • عملکرد سریع پردازنده
 • گرافیک قوی Intel Xe
 • فن های کم صدا

Samsung Galaxy Book Pro 15.6 اینچی دارای دو طعم عملکرد است. هر دو از پردازنده های مرکزی نسل 11 اینتل استفاده می کنند. یکی دارای Core i5 با 8 گیگابایت رم است ، در حالی که دیگری دارای Core i7 با 16 گیگابایت رم است. هر دو دارای یک SSD 512 گیگابایتی با سرعت خواندن 2200 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن معقول 1197 مگابایت بر ثانیه هستند.

به طور معمول توصیه می کنم بیشتر افراد از تنظیمات Core i5 / 8GB استفاده کنند. اما اگر برای ویرایش ویدئو یا کارهای مدل سازی سه بعدی ، یا برای کار بر روی صفحه گسترده یا پایگاه داده های عظیم ، یک لپ تاپ بزرگتر با پوشش رنگی عمیق خریداری می کنید، نسخه با مشخصات بالاتر بهتر است گزینه.

من از نسخه رده بالاتر استفاده می کنم احساس راحتی می کند و به لطف گرافیک Intel Xe یکپارچه ، Samsung Galaxy Book Pro 360 در واقع می تواند برخی از بازی های با تقاضای منطقی را نیز به خوبی مدیریت کند.

شما می توانید The Witcher 3 یا GTA V را با رزولوشن بومی بازی کنید ، و گرچه من قبلاً از وضوح صفحه نمایش Samsung Galaxy Book Pro 360 شکایت داشتم ، اما بیشتر موارد نوشتاری است که موارد را می توان مشاهده کرد. بازی ها در این صفحه عالی به نظر می رسند – آنها از رنگ بسیار غنی و کنتراست کشنده سود بیشتری می برند.

توجه داشته باشید که طرفداران Samsung Galaxy Book Pro 360 باعث حواس پرتی می شوند. چرخاندن آنها زیاد طول نمی‌کشد و نادیده گرفتن صدای آنها نسبت به بعضی از آنها سخت تر است: یک عنصر با صدای بالاتر در صدا وجود دارد که مانند یک موتور جت کوچک به صدا در می آید.

بستر سر و صدا در زیر آن خیلی بد نیست ، با بازدم تنفسی کلاسیک که در هر لپ تاپ ویندوزی در این کلاس قدرت دریافت می کنید، اما سر و صدای روشن تر ، به ویژه هنگامی که سرعت دور در دقیقه فن تغییر می کند ، بیشتر آشکار است.

بلندگوهای Samsung Galaxy Book Pro 360 نیز چیز خاصی نیست. بدون پردازش از پیش نصب شده دالبی استفاده می‌شوند، کمی نازک و ساکت از آنچه که انتظار داشتم به نظر می رسند. پردازش دالبی تأثیر و عرض و مقیاس قابل درک صدا را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد ، اما روی “کف” باس تأثیر نمی گذارد ، که عمق آن همه نیست. هیچ قدرت واقعی برای این بلندگوها وجود ندارد.

وب کم این لپ تاپ شیطانی است ، حتی بیشتر از برخی رقبا. جزئیات در هر شرایط ضعیف است و چهره ها در نورپردازی داخلی در فضای داخلی لکه دار به نظر می رسند. این کار برای تماس های بزرگنمایی گاه به گاه کار می کند ، اما اگر نیمی از عمر خود را در جلسات ویدیویی / گفتگو بگذرانید، ممکن است چیز بهتری بخواهید.

عمرباتری لپ تاپ Galaxy Book Pro 360 سامسونگ

بررسی لپ تاپ Galaxy Book Pro 360 سامسونگ

 • عمر باتری 14 ساعته
 • پورت USB-C برای شارژ

Galaxy Book Pro 360 14 ساعت و 2 دقیقه با اجرای آزمون PC Office 10’s Modern Office با روشنایی 150 نیت به طول انجامید که نوع کارهایی را که بسیاری از افراد در روز کاری خود انجام می دهند ، به نوعی از روشنایی صفحه ای که می خواهید در داخل خانه استفاده کنید ، تقلید می کند.

این لپ تاپ احتمالاً با چیپ ست AMD Ryzen حتی بیشتر دوام خواهد آورد ، اما برای سیستم مجهز به Intel Core i7 نتیجه خوبی است.

آداپتور برق سامسونگ نیز بسیار درخشان است. این به سختی از آداپتور تلفن بزرگتر است و 65 وات برق را در واحدی قرار می دهد که کوچکتر و سبک تر از آن است که من در لپ تاپ عادت کرده ام.

اگر از منظر وسیع تری به آن فکر کنیم ، در واقع جای تعجب نیست – برخی از تلفن های OnePlus با آداپتورهای 65 وات عرضه می شوند. اما سامسونگ در واقع از نظر سرعت شارژ گوشی های خود در مقایسه با شرکت های چینی مانند OnePlus ، Oppo و Xiaomi عقب است ، بنابراین خوب است که تلاش کنید این شرکت در اینجا تلاش کند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
دکمه بازگشت به بالا
 
 • ورود
 • ثبت نام

کد تایید به موبایل شما ارسال شد را وارد کنید

جهت بازنشانی رمز نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید